tkanina na wsypy do kołder

Kołdry puchowe i półpuchowe

Dziś dobra kołdra puchowa to niemal towar luksusowy. Naturalne wypełnienie sprawia, że taka kołdra, w przeciwieństwie do kołdry wypełnionej włóknami syntetycznymi, potrafi się dostosować do temperatury ciała śpiącej pod nią osoby. Na rynku dostępne są dziś kołdry wypełnione w różnych proporcjach gęsim puchem i piórkami. Jeśli w wypełnieniu występuje tylko i wyłącznie puch, można mówić o kołdrze puchowej. W innym wypadku mamy do czynienia z tzw. półpuchem, który ma troszkę gorsze właściwości, jest cięższy i gorzej chroni przed zimnem.

Puchowe kołdry i poduszki produkowane przez renomowane firmy mogą być również używane przez osoby cierpiące na alergię. Wykorzystywana  do produkcji takich antyalergicznych poszyć tkanina na wsypy uniemożliwia bowiem nie tylko wydostawanie się na zewnątrz puchu i pierza, ale jej gęsty splot nie pozwala też na wnikanie do wnętrza roztoczy, których odchody u wielu osób powodują reakcje alergiczne.

Między innymi z tego powodu tak bardzo ceniony wśród producentów kołder puchowych jest wsyp andrychowski, powszechnie uznawany za jeden z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Naturalne tkaniny, z których od stuleci szyje się w Andrychowie wsypy, są przyjemne w dotyku i doskonale utrzymują puch wypełniający kołdrę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.