kołdry

Wybór odpowiedniej pościeli

Naukowcy obliczyli, że człowiek przesypia jedną trzecią swojego życia – należy zatem zadbać o to, aby warunki snu były możliwie jak najbardziej optymalne. W tym celu dobrze jest dokonać wyboru odpowiedniej pościeli: zadbać o to by kołdry z Podpierzyną były dostosowane grubością do pory roku, a także o poduszki o właściwych wymiarach i wypełnieniach. Wszystko to nie pozostanie bez wpływu na jakość snu.
Pościel produkuje się dzisiaj w niezliczonej liczbie kolorów i motywów; wybór najodpowiedniejszego zależy oczywiście od indywidualnych preferencji. Drugą, równie istotną kwestią pozostaje jednak materiał, z jakiego dany produkt został wykonany. Najpopularniejsze obecnie tkaniny to bawełna, satyna i mikrofibra. Każda z nich posiada szereg zalet, co sprawia, że klient musi rozważyć, na jakich właściwościach pościeli najbardziej mu zależy.
Bawełna, jako materiał naturalny, zapewnia bardzo dużą przepuszczalność powietrza. Mikrofibra posiada opinię niezwykle wytrzymałej, a poza tym pozwalającej uniknąć osiadania kurzu. Satyna kusi eleganckim połyskiem i przyjemnym dotykiem.
Kołdra i poduszki mogą posiadać wkład syntetyczny (antyalergiczny, jak włókna poliestrowe) bądź naturalny (pierze czy puch). Te ostatnie bywają nieco droższe, w zamian wykazują się jednak dłuższą żywotnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.