Pościel na łóżko jednoosobowe

satynowa-posciel-160x200

Pościel bawełniana to grupa, w której jest wiele rodzajów tkanin. Możemy do nich zaliczyć flanelę, dżersej (dzianina), korę lub satynę. To  jaką pościel wybierzemy zależy w dużej mierze od naszych osobistych preferencji, a często również od przyzwyczajeń. Jeżeli jednak chcielibyśmy spróbować czegoś nowego, to możemy śmiało sięgnąć po bawełnianą satynę.

Rozmiary w jakich najczęściej sprzedawana jest taka pościel to pościel satynowa 160×200, 140×200 (jednoosobowe), 180×200, 220×200 (dwuosobowe). Pościel satynowa z bawełny ma przede wszystkim bardzo dobre walory estetyczne. Do złudzenia potrafi ona przypominać satynę jedwabną, która jest najbardziej ekskluzywnym i najwygodniejszym materiałem na pościel (niestety ze względu na cenę, jest ona osiągalna dla bardzo niewielu osób).

Drugim aspektem są jej właściwości. Bawełna jest uważana za jeden z najlepszych materiałów na pościel w ogóle. Przede wszystkim umożliwia ona oddychanie skóry w trakcie snu, jest miła w dotyku, przez niektórych uważana jest za materiał hipoalergiczny. Spośród wielu splotów bawełnianych, splot satynowy uważany jest również za jeden z lepszych pod względem właściwości termicznych oraz użytkowych. Do właściwości takich zalicza się: gniecenie, możliwość prasowania lub prania. Jeżeli zatem sięgnięcie Państwo po satynę bawełnianą, a nie macie z nią wcześniejszych doświadczeń, to na pewno nie będziecie Państwo zawiedzeni. Może to być strzał w ciemno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.